Jak urządzić mały balkon?
mały balkon, aranżacja małego balkonu, jak urządzić mały balkon, ławka, pufa, stolik, kwiaty, lampiony na balkonie

Jak urządzić mały balkon?

Powierzchnia balkonu najczęściej uzależniona jest od wielkości mieszkania. W przypadku małych mieszkań balkon stanowi dodatkową przestrzeń. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka sposobów na to, aby zmienić Twój balkon i wykorzystać w pełni jego potencjał. Nie pozwól, by Twój balkon stał się kącikiem niepotrzebnych rzeczy. Spraw, aby Twój balkon stał się prawdziwą oazą relaksu i odpoczynku! Zapraszamy do lektury!

Kolorystyka

Gra kolorów może zadziałać w dwie strony: zwiększając lub zmniejszając optycznie naszą przestrzeń. Warto więc stosować jasne kolor, które powiększą balkon. Jasne odzienie można stosować zarówno na podłodze, ścianach oraz meblach. Kolorystyczny kontrast możemy osiągnąć wybierając akcentową barwę poduszki, doniczki bądź innych dekoracji.

Meble na balkon

Choć wydawałoby się to proste, to odpowiedni wybór mebli ma kluczowe znaczenie. Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń warto postawić na meble lekkie z funkcją składania, które w każdej chwili pozwolą nam znaleźć więcej miejsca w przypadku gdy są nieużywane. Ponadto podczas wyboru mebli warto zwrócić uwagę na ich wzornictwo. W małych przestrzeniach świetnie się sprawdzą meble o jednolitych barwach i małym wzornictwie. Zbyt duża ilość wzorów może przytłaczać i optycznie zmniejszać przestrzeń.

Pionowa aranżacja

W małych balkonach zaleca się stosowanie pionowych aranżacji wykorzystując w tym celu ściany, tworząc np. dodatkowe pergole. Płaszczyzny pionowe możemy wykorzystać do zawieszenia półek, doniczek na kwiaty czy też dekoracyjne oświetlenie. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, ale również nada Twojej przestrzeni interesujący wygląd.

Rośliny doniczkowe

Umieszczenie roślin doniczkowych to nieodzowny element udanej aranżacji. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj wybieranych roślin. Na małej przestrzeni warto wybierać rośliny, które nie są zbyt duże oraz takie, które stosunkowo szybko zaadoptują się do warunków panujących na balkonie. Warto wziąć też pod uwagę stronę, na którą wyeksponowany jest nasz balkon. Pozwoli to zawęzić grupę poszukiwań bądź uniknąć nietrafionych decyzji.

Elementy wspomagające relaks

Urządzając balkon nie można zapomnieć o takich elementach jak poduszki, materaca bądź pledy i koce. Elementy te pozwolą na relaks i odprężenie na świeżym powietrzu.

Praktyczne rozwiązania

Urządzając swój balkon należy również zwrócić uwagę na wybieranie elementów praktycznych tj. pojemne skrzynie, które można wykorzystać do przechowywania poduszek, koców oraz innych rzeczy. Innym przykładem mogą być składane krzesła i stolik pozwalający na szybkie organizowanie przestrzeni na balkonie.

Prywatność na balkonie

W sytuacji, gdy Twój balkon znajduje się w niedużej odległości innych mieszkań, warto zwiększyć swoją prywatność. W tym celu można stosować np. rośliny o gęstym ulistnieniu bądź inne metody tj. parawany z wikliny, bambusa itp.

Podsumowanie

Urządzenie małego balkonu może okazać się wielkim wyzwaniem. Dlatego, jeśli nie masz pomysłu warto skorzystać z gotowych rozwiązań czerpiąc inspiracje. Urządzając mały balkon istotne jest nie tylko jego wykończenie tj. kolorystyka umeblowanie i dodatki, ale również elementy, które pozwolą na zwiększenie prywatności. Pamiętaj o stosowaniu praktycznych rozwiązań, które pozwolą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń.


Obraz KriptoHr z Pixabay
balkonmały balkonmetamorfoza balkonu
Udostępnij:
Jak urządzić mały balkon?
Napisane przez
Poradnik Domatora
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2023