Jak umyć felgi w samochodzie za pomocą domowych detergentów
umyta pianą felga w samochodzie

Artykuły gospodarstwa domowego które pomogą umyć felgi w samochodzie.

Mamy kilka rodzajów felg samochodowych, począwszy od stalowych, aluminiowych i chromowanych. Pewnie istnieje wiele innych, ale te są dość powszechne. Każdy rodzaj felg wymaga nieco innego sposobu czyszczenia i konserwacji. Zanim sięgniesz po środki profesjonalne, warto spróbować metod, które są dostępne dla każdego, zwłaszcza dla każdej kieszeni. W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, jak umyć felgi w samochodzie za pomocą powszechnie dostępnych środków.

Felgi metalowe

Aby usunąć smary, kurz i stopione klocki hamulcowe z felg, możesz użyć środka do czyszczenia piekarników. Ta substancja jest wystarczająco silna, aby umyć felgi w samochodzie, zwłaszcza te poplamione olejem. Środek czyszczący pomoże również usunąć rdzę i pozostałości metalu z klocków hamulcowych. Po nałożeniu środka czyszczącego na felgi, poczekaj około 1-2 minut, a następnie wykorzystaj szczotkę z miękkimi włosiami, aby dokładnie oczyścić felgę. Na zakończenie wystarczy spłukać środek z felgi i gotowe! Pamiętaj, że jest to substancja żrąca i często toksyczna. Używaj okularów ochronnych i rękawiczek oraz wykonuj prace najlepiej w dużej misce lub wannie.

Felgi Aluminiowe

Soda, soda i jeszcze raz soda – to uniwersalny detergent, a w połączeniu z płynem do mycia naczyń może zdziałać cuda. Aby przygotować mieszaninę, zmieszaj płyn do mycia naczyń w proporcji 1:1:1 z wodą i sodą oczyszczoną. Powstały krem nanieś na szczoteczkę z miękkimi włoskami i użyj go do czyszczenia wilgotnych felg. W trakcie szorowania możesz dosypywać sodę, co zwiększy jej właściwości ścierne. Na koniec dokładnie spłucz felgi wodą – i voilà, gotowe! Pamiętaj, aby być ostrożnym, ponieważ zbyt szorstka szczotka może zarysować felgi!

Felgi chromowane

Jeśli mowa o sodzie, to nie można zapominać o occie – to kolejny uniwersalny detergent. Biały ocet doskonale rozpuszcza brud i olej, pomagając pozbyć się smug, plam i nalotów. Aby przygotować roztwór, wlej 1:1 wody i octu do opryskiwacza, a następnie spłucz wstępnie umytą felgę, na przykład na myjni. Następnie przetrzyj wilgotną felgę roztworem wody i octu, używając do tego szmatki z mikrofibry.

Zabrudzenia nie zeszły, jak zatem umyć felgi w samochodzie?

Oczywiście, istnieje szansa, że pewne zabrudzenia nie zejdą, dlatego zawsze warto eksperymentować i spróbować umyć felgi w samochodzie za pomocą wody i płynu do naczyń, używając szczotki do mycia naczyń. Jeśli zabrudzenia okażą się zbyt głębokie, pozostaje nam sięgnąć po środki profesjonalne lub skorzystać z polerowania felg przy użyciu pasty polerskiej.

Zdjęcie by Luke Miller

felgisoda
Udostępnij:
Artykuły gospodarstwa domowego które pomogą umyć felgi w samochodzie.
Napisane przez
Michał Wrochna
Co myślisz o tym artykule?
2 reakcji
love
2
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2023