Przygotowania do Halloween
Przygotowania do Halloween, dynia na halloween, dynia ze świecą, dynia i dym, straszna dynia

Przygotowania do Halloween: Jak stworzyć niezapomnianą noc strachu

Halloween to święto, którego celem jest dobra zabawa. Sukces kryje się w odpowiedniej organizacji, która wymaga od nas niewątpliwej kreatywności. Przygotowania do Halloween wiążą się m.in. z organizacją przebrania, jak również przygotowaniem odpowiednich dekoracji, przekąsek oraz gier urozmaicających wieczór. W dzisiejszym artykule znajdziesz informację o tym, jak przygotować się do Halloween tak, aby zorganizować wyjątkowy i mroczny wieczór dla Ciebie i Twoich bliskich.

Przygotowania do Halloween – przebranie

Nieodzownym elementem święta jest przygotowanie odpowiedniego przebrania/kostiumu. Kostium może być indywidualną twórczością, jak również inspiracją z filmu, czy książki. Ważne jest jednak nadanie charakteru przebrania, dlatego w tym celu należy wybrać czy ma to być przebranie zabawne, czy straszne. Halloween nie stawia żadnych ograniczeń dlatego nie krępuj się i otwórz swoją wyobraźnię realizując swoją wymarzoną kreację. Jeśli wybrałeś już swoje przebranie w następnym kroku przechodzimy do jego realizacji. W przypadku zaczerpniętych inspiracji istnieje możliwość, że uda Ci się wypożyczyć lub kupić gotowe przebranie. Jeśli zdecydujesz się jednak na indywidualne przebranie kostium należy wykonać samemu wykorzystując w tym celu np. tkaniny, farby i inne dodatki tj. peruki, maski, kapelusze itp.

Dekoracje

Jeśli planujesz organizację przyjęcia w swoim pokoju nie możesz zapomnieć o dekoracjach. Dekoracje wprowadzają dodatkowy nastrój. W ich przygotowanie możesz zaangażować uczestników imprezy. Podobnie jak w przypadku kostiumów dekoracje można kupić lub przygotować samemu. Na przyjęciu nie może zabraknąć takich ozdób jak dynie, pajęczyny, pająki, czarownice czy duchy. W celu wprowadzenia odpowiedniego klimatu nie zapomnij o klimatycznym oświetleniu co dodatkowo podkręci mroczny nastrój przyjęcia.

Przekąski

W celu podtrzymania charakteru przyjęcia, warto stworzyć tematyczne przekąski. Dlatego przygotowując przekąski możesz nawiązać do dekoracji pomieszczenia robiąc np. babeczki w kształcie dyni czy napoje w kolorze krwi.

Gry i zabawy

Poza przebraniami, dekoracjami i przekąskami warto zadbać o odpowiednie gry i zabawy, które dodatkowo urozmaicą wieczór. Przykładową zabawą może być np. poszukiwanie skarbów w mrocznym klimacie, przygotowanie mrocznych opowieści bądź konkurs na najlepszy strój. Alternatywą może być również przygotowanie najlepszych horrorów 🙂

Obraz SzaboJanos z Pixabay
dekoracjegry i zabawyHalloweenkostiumyprzebrania
Udostępnij:
Przygotowania do Halloween: Jak stworzyć niezapomnianą noc strachu
Napisane przez
Poradnik Domatora
Co myślisz o tym artykule?
2 reakcji
love
1
like
1
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2023